Inne

Bardzo dobrze przygotowana witryna www, udzielająca informacji o parafii pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Perfekcyjnie opracowana witryna internetowa, udzielająca informacji o parafii pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu jest chętnie sprawdzana szczególnie przez parafian. Można tutaj znaleźć wiele dokładnych wiadomości o tym, jak prosperuje takie miejsce. Znajdują się tu informacje kontaktowe kościoła, czyli adres, maile oraz numery telefonów. W osobnych kategoriach parafia Nowy Tomyśl publikuje: ogłoszenia, intencje, parafia, cmentarz oraz sakramenty. Internauci mają możliwość zapoznać się z życiem parafii, a także z kapłanami, którzy tutaj mają msze święte. Poza tym, kościół Nowy Tomyśl udostępnia też wiadomości o poradni przedmałżeńskiej.

Przedstawione są także grupy i wspólnoty które działają na terenie parafii a także można zobaczyć galerię zdjęć z przeróżnych wydarzeń. Wierni mają możliwość sporo dowiedzieć się, kiedy zajrzą do działu z sakramentami, bo każdy z nich będzie scharakteryzowany. O ile ktokolwiek ma do załatwienia jakiekolwiek prywatne sprawy w kościół Nowy Tomyśl NMP to kancelaria parafialna jest czynna w środy od 15 do 17. W piątek oraz w sobotę jest też czynna od 10 do 12. W dni świąteczne biuro jest zamknięte. Na witrynie kościoła opublikowane są również odnośniki do ważnych dla chrześcijan witryn www.

Można też sprawdzać media społecznościowe kościół NMP Nowy Tomyśl, co będzie sprzyjało zbudowaniu wspólnoty parafialnej. Strona o charakterze informacyjnym sprawdza się bardzo dobrze. Parafia z archidiecezji poznańskiej udziela informacji o tym, że w niedziele i święta msze są w godzinach: 7, 9, 11, 13 i 18. W okresie Wielkiego Postu msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wówczas intencji o godzinie 18. W lipcu oraz w sierpniu nie ma z kolei mszy o godzinie 13. Na co dzień msza odbywa się o godzinie 7 oraz 18. Nabożeństwa cykliczne – Gorzkie Żale odbywają się co niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. Wskazana parafia otwarta jest na to, by każdy miał okazję uczestniczyć. Dlatego można zobaczyć msze w serwisie YouTube.