Turystyka

Jakim sposobem spędzić miłe wakacje z dzieckiem?

Krocie ludzi, co roku spędza urlopy nad lokalnym morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z których każda ma, co innego do zaproponowania. Sporo osób zwiedza Gdańsk bo oprócz plaży może także zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednakże, jeżeli ktoś szuka wypoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym niejednokrotnie odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości możemy również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie ujrzymy ruchome wydmy. Łeba to też imponujące miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania oraz wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a też dwie latarnie morskie. Inną atrakcyjną miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a też wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Należałoby, w następstwie tego wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednakże, by dowiedzieć się znacznie więcej na temat Bon turystyczny na wakacje 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem dużo osób, dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy turystów. Ogromna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż warto tutaj wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu atrakcyjnych miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem bądź też promem. W miejscowości mieści się też dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Rzecz jasna na Mazurach wynajdziemy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa też rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, w następnej kolejności biegnie przez dużo jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niesłychanie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są także znakomitym miejscem do grzybobrania. Dużą atrakcją Mazur jest też szlak rzeki Dajny.